Koncertowa edycja Tak Brzmi Miasto
Dwa dni, 24 panele, warsztaty i wykłady, a do tego speed meetingi i dziesiątki indywidualnych spotkań z czołowymi ekspertami z kraju i z zagranicy. Tak Brzmi Miasto, największa w Polsce konferencja dla branży muzycznej, w tym roku zapowiada się koncertowo. Nic dziwnego: jej temat to “LIVE”, a uczestnicy będą mogli zgłębić tajniki koncertowej strony muzyki. Oprócz poznawania teorii i zdobywania praktycznych umiejętności, będą też mogli posłuchać 13 koncertów wschodzących artystów. Wszystko to w Krakowie, 9 i 10 listopada.
Koncert to nie tylko scena
Konferencja Tak Brzmi Miasto to wydarzenie, które od 2014 roku przyciąga artystów, chcących samodzielnie zarządzać swoją karierą i profesjonalistów branży muzycznej: menedżerów, producentów, organizatorów wydarzeń, pracowników wytwórni płytowych i dziennikarzy muzycznych. Każda z edycji ma swój motyw przewodni, wokół którego zbudowany jest cały program. W tym roku tematem jest “LIVE”, więc dominować będą wątki związane z rozmaitymi aspektami rynku koncertowego.
Podczas 24 wykładów, paneli i warsztatów, które odbędą się w Pałacu Potockich, uczestnicy dowiedzą się m. in. jak wycenić swój koncert, jak zbudować ofertę koncertową i przygotować umowę, co powinien zawierać rider techniczny i jak przeprowadzić efektywną próbę dźwięku, jak zadbać o oświetlenie sceniczne i dramaturgię koncertu, gdzie szukać finansowania, jak skutecznie wypromować występ i w końcu - jak radzić sobie ze stresem i zachować emocjonalną równowagę w trasie. Każdego dnia aż do konferencji organizatorzy odkrywać będą kolejne karty, a wraz z nimi - następne tematy.
– Koncerty to kwintesencja działalności muzycznej: nie ma sposobu na bliższy kontakt artysty z odbiorcą niż spotkanie na żywo, podczas występu. To wtedy dzieje się magia: wymiana energii między słuchaczami a muzykami, to dla tych chwil wielu artystów zaczyna przygodę z muzyką. Ale koncert to nie tylko scena: aby się w ogóle odbył trzeba zadbać o dziesiątki spraw, a aby okazał się sukcesem – popracować nad wieloma pozamuzycznymi aspektami. I właśnie o tym będą te 2 dni tegorocznej konferencji Tak Brzmi Miasto. To będzie przyspieszony kurs wielu aspektów koncertowania, z praktyczną wiedzą bezpośrednio od ekspertów, nutką refleksji nad trendami i przyszłością rynku koncertowego i przede wszystkim tym, co jest znakiem firmowym konferencji: kameralnym charakterem, dzięki któremu możemy podejść do osób pracujących z największymi i porozmawiać – zapowiada Michał Wójcik, koordynator konferencji.
Bezcenne spotkania
Oprócz korytarzowych spotkań i wymiany myśli w kuluarach, których podczas konferencji Tak Brzmi Miasto nigdy nie brakuje, organizatorzy zadbali również o bardziej sformalizowane możliwości nawiązania branżowych kontaktów. Pierwszą będą sesje speed meetingowe, podczas których w bardzo krótkim czasie można wymienić się wizytówkami i kontaktami i zwyczajnie porozmawiać z jednym z 40 ekspertów i ponad 100 delegatów. Inną będą indywidualne spotkania, które pozwolą na bardziej pogłębioną rozmowę o konkretnych muzycznych projektach.
– Sieć kontaktów, która jest ważna niemal w każdej branży, w muzyce ma swoją szczególną rolę, dlatego dobrze przygotowany uczestnik może wynieść z konferencji nie tylko wartościową wiedzę, ale i relacje, które mogą okazać się bezcenne na dalszym etapie kariery. Wspieramy nawiązywanie kontaktów, bo wiemy, że muzyka to gra zespołowa, która wymaga współpracy – podkreśla Michał Wójcik.
Wśród prowadzących panele i wykłady znajdą się m. in. Zuzanna Głowacka, pomysłodawczyni projektu “TAXI” Łona x Konieczny x Krupa, Przemek Chłąd, który zorganizował ponad 1100 koncertów Czesława Mozila i 40 światowych tras grupy Behemoth, Marcin Bąkiewicz, redaktor naczelny, dyrektor programowy i muzyczny Antyradia, Ivone Lesan - bookerka Primaver Sound, a także Adam Drozdowski, Alona Dmukhowvska, Anton Nazarko, Grzegorz Stabeusz, Ingrid Stroom, Ira Lobanok, Ivanka Lishchuk, Ivone Lesan, Jarek Krawczyk, Julia Kaleńska-Rodzaj, Karolina Kossakowska, Katarzyna Biesaga, Kuba Zamorski, Leszek Łuszcz, Login Kochishki, Małgorzata Oleszczuk, Marcin Mioduszewski, Maryana Rogovska, Michał Bukowski, Michał Grzywacz, Monika Chylak-Łakomska, Rik Pape, Roman Wróblewski, Stefan Biedronka, Tanya Korenika, Michał Wójcik i Tomasz Bysiewicz.
Wśród gości konferencji znajdzie się też ponad setka delegatów: przedstawicieli mediów, agencji artystycznych, wytwórni płytowych, bileterii, festiwali i producentów muzycznych. Każdy z nich po wcześniejszym umówieniu będzie dostępny na spotkanie 1:1.
Nie zabraknie muzyki
Podczas konferencji tradycyjnie nie zabraknie koncertów, czyli części showcase’owej. W sobotni wieczór w 4 krakowskich klubach: Alchemia, Hevre, Oliwa i Re zagra aż 13 wschodzących artystów, którzy zgłosili swój akces w ramach Open Call. Będą to: Chrust, Guest Julka, Kuxon, Zuta, Steve Martins, Aleksander Szalonek, Daj Ognia, Hai, Bartek Zjawa, Anchey Nocon, Calamaze, Goofy Ginz, Hwootch, Muzaman i Filip Żółtowski Quartet.
Wielu z nich ma za sobą już pierwsze spore sukcesy, ale ich wspólnym mianownikiem jest to, że wszyscy znajdują się na fali wznoszącej i mają przed sobą ciekawe perspektywy. Koncertowa część jest nieodłącznym elementem Tak Brzmi Miasto. Dla artystów to doskonałą okazja do pokazania się przed branżą, a dla uczestników - poznania obiecujących talentów.
Karnety na całość lub tylko na koncerty
Wzorem ubiegłorocznej edycji, oprócz karnetów na całą konferencję Tak Brzmi Miasto (w cenie 399 zł), zainteresowanie samą częścią koncertową mogą kupić wejściówkę do wszystkich 4 klubów w cenie 69 zł.
Wszystkie bilety dostępne są na stronie www.takbrzmimiasto.pl.
Pod tym samym adresem znaleźć można więcej informacji o tegorocznej konferencji, a także jej organizatorze i partnerach.
Organizatorem konferencji Tak Brzmi Miasto jest fundacja Krakowska Scena Muzyczna. Pod szyldem Tak Brzmi Miasto prowadzi również działalność edukacyjną, m.in. Tak Brzmi Miasto Inkubator, letni obóz dla artystów Summercamp oraz wirtualne kursy z serii Tak Brzmi Miasto Toolbox.
Konferencję i festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Unii Europejskiej.
Patronat medialny: Antyradio.
Współpraca: Klub RE, Klub Alchemia, Klub Hevre, Oliwa Pub, Wytwórnia Tematy, Hotel Ibis Kraków Centrum, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Forum Designu.
INFORMACJA PRASOWA TBM 2024.docx
DOCX - 10 Kb